Sat June 23, 2018   |   شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
محمد رضا بياناتي
سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني
     مناقصه، مزایده، فراخوان
خريد دوربين هاي مدار بسته
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٢/٢۴ تعداد بازدیـد : ٩٧   بازگشت
 
 
 امداد رسانی فرشتگان نجات همدان در سانحه برخورد مرگبار اتوبوس با کامیون

 

 

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: فرشتگان نجات  125 همدان طی عملیات امداد و نجات شب گذشته درحادثه تصادف اتوبوس با کامیون سه فرد محبوس در اتوبوس را خارج کردند.

به گزارش روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی افزود: ساعت 23و 8 دقیقه دوشنبه 23اسفند وقوع یک فقره تصادف در محور همدان به تهران به سامانه 125 گزارش شد.

وی اضافه کرد بلافاصله یک اکیپ تخصصی امداد و نجات از ایستگاه مرکزی و یک اکیپ اطفاء حریق از ایستگاه 17 به نشانی اعلام شده در ورودی شهر جورقان اعزام شدند.

بیاناتی اظهار کرد: اکیپ های اعزامی با گذشتن از میدان فرودگاه در ترافیک سنگین ناشی از تصادف متوقف شده  و در ادامه با مسدود شدن کامل مسیر فاصله بیش از یک کیلومتری تا محل حادثه را با پای پیاده طی کردند.

وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان با رسیدن به محل حادثه مشاهده کردند که یک دستگاه کامیون بنز با سواری پژو و یکدستگاه اتوبوس نیز به دلیل لغزندگی جاده به قسمت عقب کامیون برخورد کرده کرده و به دلیل شدت برخورد چند نفر از سرنشینان اتوبوس درون خودرو محبوس شده اند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت فرشتگان نجات با مشاهده وضعیت حادثه به دلیل مسدود بودن مسیر در اقدامی ایثارگرانه  تجهیزات سنگین هیدرولیک امداد و نجات را با پای پیاده به صحنه تصادف منتقل و عملیات نجات را آغاز کردند.

وی تصریح کرد: با رهاسازی 3 مصدوم حادثه و تحویل آنان به عوامل فوریت های پزشکی حاضر در محل مشخص شد دونفر از آنان که راننده و کمک راننده اتوبوس بودند در اثر شدت برخورد جان خودرا از دست داده اند.

بیاناتی اظهار کرد آتش نشانان اعزامی پس از پایان عملیات و هنگام بازگشت به محل خدمت خود با سانحه دیگری که طی آن یک دستگاه اتوبوس مسافربری از مسیر منحرف و پس از برخورد با درختان حاشیه جاده متوقف شده بود مواجه شدندو بر اساس وظیفه ذاتی خود اقدام به رفع موانع از مسیر اتوبوس کردند.

وی خاطر نشان کرد در سانحه دیگری که ساعت 5 بامداد سه شنبه به سامانه 125گزارش شد بدنبال برخورد یکدستگاه سواری پژودر بلوار آیت الله نجفی  با یکدستگاه مینی بوس یکی از سرنشینان سواری درون خودرو محبوس گردیده بود.

محمد رضا بیاناتی افزود: با اعلام حادثه بلافاصله یک اکیپ تخصصی امداد و نجات از ایستگاه مرکزی و یک اکیپ عملیاتی از ایستگاه 14 به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته وی آتش نشانان که در کمترین زمان ممکن خودرا به محل حادثه رسانده بودند با استفاده از تجهیزات تخصصی اقدام به خارج کردن فرد محبوس از داخل خودرو آسیب دیده و تحویل به عوامل اورژانس نمودند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان یادآورشد در حادثه تصادف دیگری که به علت قیچی کردن تریلر و برخورد آن با دو خودرو سواری روبروی دانشگاه پیام نور به وقوع پیوسته بوداکیپ عملیاتی ایستگاه 15 به محل حادثه اعزام شد.

بیاناتی افزود: آتش نشانان با حضور در صحنه حادثه مشاهده کردند خودروی تریلر دچار نشت مخزن سوخت گردیده است که بلافاصله اقدام به دور کردن سایر خودروها از اطراف آن و ایمن سازی محل کردند.

وی اظهار کرد:فرشتگان نجات پس از ایمن سازی محل و انتقال خودروهای حادثه دیده به حاشیه جاده چس از اطمینان از رفع کامل خطر برای ادامه خدمت رسانی به ایستگاه خود بازگشتند.

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٧ کاربران آنلاین :
۵۵,۳۴۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان آتش نشانی تهران
سازمان آتش نشانی اصفهان
سازمان آتش نشانی تبریز
سازمان آتش نشانی مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت خدمات شهری
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان