Mon June 14, 2021   |   دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مهندس سيد صادق پورسينا
رييس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني
     مناقصه، مزایده، فراخوان
خريد دوربين هاي مدار بسته
بیشتر ...
     فعالیت های سازمان

نامگذاری ایستگاه ها به نام شهدای آتش نشانی
سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی همدان با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرسنل ایثارگر در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی که جلوه های ایثار و جان باختگی را به درجات عالیه رساندند و به مردم معرفی کردند، تعدادی از ایستگاههای این سازمان را به نام شهدای پرسنل که با خون خود درخت اسلام و انقلاب را آبیاری نمودند نامگذاری کرده است، در همین راستا ایستگاه شماره 2 واقع در جاده فقیره به نام شهید رضا مسلم خانی، ایستگاه شماره 3 واقع در شهرک مدرس بنام شهید کاظم نجفی پور و ایستگاه شماره 4 واقع در شهرک الوند به نام شهید محمود میرزایی، ایستگاه شماره 8 به نام شهیدان حقگویان، ایستگاه شماره 9 به نام شهید حمیدرضا عسگری و ایستگاه شماره 10 به نام شهید آیت الله نجفی مزین گردیده است.

جذب و ساماندهی آتش نشانان افتخاری داوطلب
با هدف افزایش مشارکتهای مردمی و ارتقای سطح فرهنگ ایمنی و استفاده از نیروهای مردمی داوطلب در مواقع بحرانی و اضطراری در شهر همدان، سازمان اقدام به جذب آتش نشانان داوطلب نموده است. که در قالب طرح تشکیل آتش نشانان افتخاری، خانم و آقا بمدت یک هفته آموزش مقدماتی آتش نشانی را سپری و مفتخر به اخذ گواهینامه پایان دوره و کارت شناسایی شده اند. لازم به ذکر است که این افراد در مواقع لزوم علی الخصوص در مانورها بنابر صلاحدید بهره گیری شده و خواهند شد.
آتش نشان افتخاری داوطلب به کسی اطلاق می شود که به محض مشاهده حریق یا حادثه داوطلبانه خودش بتواند نخستین نجات دهنده خود، خانواده، نزدیکان و دیگر افراد باشد، به تعبیر دیگر مکمل نیروی آتش نشانی حرفه ای است و در برابر خدمات هیچگونه حق و حقوقی دریافت نمی نماید.

برگزاری کلاس های آموزش همگانی
این سازمان با هدف ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی و به منظور کاهش آمار حوادث و آگاهی بیشتر علاوه بر آموزش پرسنل عملیاتی سازمان و برگزاری کلاسهای تئوری و عملی وآشنایی با تجهیزات وماشین آلات، اقدام به برگزاری کلاسهای آموزش همگانی در سطوح مختلف در دانشگاه ها، ادارات و مدارس نموده که تعداد افراد آموزش دیده طبق جدول پیوستی در سالهای مختلف مشخص و برگ زرینی از افتخار سازمان است.

ایمن سازی ساختمان ها در مقابل حریق
سوانح وحوادث غیر مترقبه پیوسته جوامع بشری را تهدید می کنند و عملاً پیامدهای دردناک و جبران ناپذیری را به دنبال دارند. این امر در شهرهای بزرگ به لحاظ توسعه و رشد سریع شهر نشینی و ارتقاء کیفیت زندگی و شغلی مردم نمود عینی تری دارد لذا بدیهی است که در این ارتباط سازمانها و ارگانهای امدادی بحران مدار، از جمله سازمان های خدمات ایمنی و آتش نشانی از جایگاه خاصی برخوردار هستند. پدیده شهر نشینی و توسعه فیزیکی شهرها، استفاده گسترده از شبکه های انرژی و گاز، احداث ساختمان های بزرگ و بلند مرتبه سبب تشدید عوامل مخاطره آمیز در ساختمان ها و اماکن شده است. در این راستا نگرش علمی و آموزشی در راستای حفظ و صیانت از سرمایه های انسانی و ملی، امری حائز اهمیت است و این سازمان بصورت مشترک با سازمان های مختلف از جمله نظام مهندسی ساختمان استان همدان در راستای آگاه سازی شهروندان و ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی عمومی اقدام نموده است.

تجهیز واحدهای مختلف به سیستم رایانه و ضبط مکالمات دیجیتال
سازمان جهت ارتقاء سطح عملیات و کارایی مطلوب اقدام به تجهیز واحدهای مختلف سازمان به سیستم رایانه ای نموده است. همچنین اقدامات اساسی دیگری در جهت برقراری ارتباط رایانه ای بصورت شبکه ای بین ایستگاه ها در جهت کنترل و نظارت بیشتر در امور اداری، اجرایی و عملیاتی بعمل خواهد آمد. از جمله تجهیز مرکز ارتباطات فرماندهی سازمان به سیستم ضبط مکالمات دیجیتال می باشد.

نصب شیرهای ایستاده آتش نشانی
عملیات نصب و راه اندازی شیرهای هیدرانت ایستاده و زمینی در نقاط مختلف سطح شهر با هماهنگی شرکت محترم آبفای همدان ،بمنظور تجهیز شهر و پشتیبانی خودروهای اطفایی در آتش سوزی های گسترده و لزوم استفاده از آب.

استخدام پرسنل جدید
استخدام نیروی های جوان بمنظور تقویت بنیه اجرایی و عملیاتی سازمان

برگزاری المپیاد ورزشی آتش نشانان
برگزاری المپیاد ورزشی آتش نشانان بمنظور آمادگی جسمانی و روحی پرسنل

برگزاری مانورهای عملیاتی و امداد و نجات
سازمان در راستای وظیفه خطیر آموزش همگانی، اقدام به برپایی مانور اطفای حریق در نقاط مختلف و نیز مانور امداد و نجات میکند و از ویژگیهای مهم مانور بهره گیری از آتش نشانان افتخاری در کارهای عملی بوده به نحوی که این امر مورد توجه و تشویق مسئولین و شهروندان قرار گرفته است.

 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۱۷۰,۶۰۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان آتش نشانی تهران
سازمان آتش نشانی اصفهان
سازمان آتش نشانی تبریز
سازمان آتش نشانی مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت خدمات شهری
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان